Skip to content

سیم خاردار

خانه سیم خاردار

سیم خاردار

یکی از بهترین تجهیزاتی که برای حصار کشی محیط های گوناگون استفاده می شود، سیم خاردار است. استفاده از سیم خاردار  باعث می شود تا امنیت محیط تا حد بسیار زیادی افزایش یابد. هیچ نوع حصاری را نمیتوان مانند سیم خاردار یافت که بتواند امنیت محیط را تا حد زیادی تامین کند.

سیم خاردار به دلیل برخورداری از خارهای تیزی که در سراسر سیم گسترده شده است می تواند از ورود و یا خروج افرادی که قصد تجاوز به محیط را دارند به خوبی جلوگیری کند. سیم خاردار علاوه بر اینکه می تواند امنیت زیادی را ایجاد کند از زیبایی زیادی نیز برخوردار است.

سیم خاردار یکی از پرفروش ترین سیم هایی است که به عنوان یک سیم حفاظتی مورد استفاده قرار می گیرد. سیم خاردار از جنس فولاد سخت و محکم است که به دلیل داشتن لبه های تیز و برنده به نام سیم خاردار شناخته می شود. از این نوع سیم برای ساخت انواع فنس های مختلف و یا به عنوان یک سیم محافظ روی دیوارها استفاده می شود. 

سیم خاردار از فولاد سخت و محکم ساخته می شود. از سیم مفتول برای تولید سیم خاردار استفاده می گردد. در کنار سیم خاردار از تیرحصار، توری حصاری و دیگر امکانات و ابزار آلات فنس کشی استفاده می شود. توجه داشته باشید که سیم خاردار دارای انواع مختلف است که با قیمت های متنوع به فروش می رسند. 

سیم خاردار یکی از ارزانترین تجهیزات حصار کشی محسوب می شود.برای حصار کشی با تجهیزات دیگر باید هزینه زیادی را بپردازید. به طور مثال اگر قصد داشته باشید امنیت محیطی را با دیوارکشی تامین کنید باید هزینه بسیار زیادی را بپردازید زیرا در ساخت دیوار از مصالح ساختمانی زیادی استفاده شده است که تهیه هر یک از آنها هزینه بر است. دستمزد اجرای دیوار نیز می تواند هزینه ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

سیم خاردار از حصارهایی است که اجرای آن با سرعت بسیار زیادی انجام می شود. سیم خاردار به هیچ گونه تجهیزاتی برای نصب نیاز ندارد و به راحتی میتوان پس از خرید آن را دو تا دور فضای تعیین شده کشید.

برند حصار سیم یکی از بهترین برندهای تولید کننده سیم خاردار گالوانیزه در انواع مختلف شناخته می شود. حصار سیم، با تولید با کیفیت ترین نوع سیم های خاردار در انواع خطی و حلقوی، با قیمت های مختلف و وزن و ضخامت های متفاوت، بهترین نوع ابزار آلات ایمنی را وارد بازار کرده است.

سیم خاردار

انواع سیم خاردار

سیم خاردار دارای انواع مختلف است. توجه به نوع سیم خاردار خریداری شده در روند انجام پروژه و هزینه نهایی کار تاثیر به سزایی دارد. با توجه به تحقیقات صورت گرفته بیش از هشتصد نوع سیم خاردار مختلف در جهان وجود دارد. هریک از انواع سیم خاردار، دارای کاربردهای مختلف هستند. 

سیم های خاردار با توجه به جنس، اندازه سیم اصلی، تیغ و خار آن، نحوه استفاده از سیم خاردار متفاوت هستند. بی شک از کاربرد این نوع محصول آگاه هستید. از این نوع سیم ها برای حصارکشی استفاده می شود. نوع حصار مورد استفاده با توجه به مکان آن متغیر است. 

سیم خاردار به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد. اگر سیم خاردار مورد استفاده به صورت مستقیم و در یک امتداد از پیش تعیین شده و مشخص نصب شود، سیم خاردار خطی خواهد بود. اگر سیم خاردار به صورت حلقه های متوالی نصب شود، به عنوان سیم خاردار از نوع حلقوی شناخته می شود. در حالت کلی انواع سیم خاردار عبارت است از:

سیم خاردار خطی، سیم خاردار اسرائیلی و سیم خاردار حلقوی. هر یک از انواع سیم خاردارها دارای ویژگی هایی هستند. 

سیم خاردار های نوع خطی به صورت خطی نصب می شود. سیم خطی خود به دو نوع متفاوت سیم خاردار خطی از نوع سوزنی و سیم خاردار خطی از نوع تیغی تقسیم می شود. سیم خاردار خطی نوع سوزنی دارای چهار رشته سیم مفتول است که معمولا از مفتول گالوانیزه هستند. اما در سیم خطی تیغی یا تبری، رشته ها و خارها از جنس مفتول نیستند. تیغ های این نوع سیم از جنس ورق گالوانیزه هستند و معمولا به صورت کلافی یا توپی به فروش می رسند. 

سیم خاردار های نوع حلقوی نیز شباهت بسیاری به سیم خاردارهای نوع خطی دارد اما با این تفاوت که این نوع سیم ها به شکل حلقوی هستند. حصارسیم به ارائه دو نوع سیم خاردار از نوع حلقوی پرداخته است که عبارت است از: سیم خاردار حلقوی حلزونی و سیم خاردار حلقوی مسطح.

سیمهای سیم خاردار نوع حلقوی حلزونی در هنگام نصب به صورت حلزونی در هم تنیده شده اما حلقه های سیم خاردار حلقوی مسطح به صورت منظم در کنار هم ردیف می شوند.

جنس سیم خاردار

سیم خاردار معمولا از جنس فولاد است. عبور فرد یا هر حیوان از سیم خاردار باعث ایجاد آسیب به او می شود. به همین دلیل بهتر است سیم خاردار در منطقه ای نصب شود که کمترین آسیب را به افراد و حیوانات وارد سازد. فولاد ترکیبی از آلیاژ آهن همراه با مقدار بسیار کمی از کربن است. برای ساخت فولاد از سنگ آهن، کک و سنگ آهک استفاده می شود. از آنجایی که فولاد مورد استفاده در ساخت سیم خاردار با زنگ زدگی رو به رو است، از  روی برای جلوگیری از رخداد کمک گرفته  می شود. در برخی موارد فولاد از آلومینیوم پوشیده می شود و در برخی موارد نیز سیم خاردار از جنس آلومینیوم می باشد.

سیم خاردار

کاربرد سیم خاردار

سیم خاردار کاربردهای بسیار زیادی دارد. از کاربردهای این نوع ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محافظت از زمین ها یا مناطق خاص برای جلوگیری از ورود افراد و حیوانات
  • استفاده به عنوان قفس حیوانات
  • جلوگیری از ورود و خروج حیوانات در مزارع
  • حفاظت از کسب و کار ها و جلوگیری از ورود افراد بیگانه
    حراست از مراکز نظامی، انتظامی و امنیتی
  • مراقبت از فرودگاه ها،ادارات و انبارها، مرز های خاکی، املاک خصوصی و باغ و ویلا

مزایای استفاده از سیم خاردار

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم، سیم خاردار ابزاری است که از آن برای افزایش امنیت یک منطقه استفاده می شود و از مرسوم ترین انواع حصارهای ایمنی شناخته می شود. سیم خاردار دارای قیمت بسیار مناسب است. معمولا از آن برای حصارکشی یک منطقه خاص در جهت نگهداری حیوانات استفاده می شود. 

با استفاده از این نوع حصارها، حیوانات نمی توانند از منطقه مورد نظر عبور کرده و یا وارد آن شوند. از این ابزار معمولا در مناطق نظامی استفاده می شود. سیم خاردار مورد استفاده در این گونه مناطق، نقش یک سلاح دفاعی را ایفا می کند. معمولا از آن برای کند کردن حرکت نیروها و یا وسیله های نقلیه استفاده می شود. در نتیجه دشمنان را وادار به حرکت محتاط می سازد. 

سیم خاردار دارای نصب آسان است. به همین دلیل آن را بهترین گزینه برای حصارکشی طولانی مدت و یا کوتاه مدت انتخاب می کنند. این نوع سیم در اندازه های مختلف وجود دارد و هر یک دارای کاربردهای مختلف هستند. استفاده از این نوع ابزار در مناطق مسکونی و تجاری بسیار آسان است چرا که هیچ نیازی به استفاده از پست ندارد. 

جالب است بدانید استفاده از سیم خاردار در مصارف کشاورزی با رونق بسیار زیادی رو به رو است. همانطور که می‌دانید؛ امنیت در زندگی انسان از مهم ترین نیازهای ضروری است. معمولا در برخی از خانه ها از سیم خاردار برای افزایش محافظت از آن استفاده می شود. معمولا این اتفاق در خانه های روستایی بیشتر رخ می دهد. 

از مزیت های فوق العاده این ابزار می توان به قیمت عالی و حمل و نقل آسان آن اشاره کرد چرا که قابلیت تا شوندگی دارد. از سوی دیگر ماندگاری بسیار عالی دارد و باعث صرفه جویی در هزینه های مصرفی می شود. استفاده از سیم خاردار بهترین جایگزین برای زنجیر شناخته می شود. سیم خاردار را می توان حذف نمود و سپس نصب کرد. هزینه نگهداری از آن نیز بسیار کم است.

جالب است بدانید؛ سیم خاردار به عنوان یک دکوراسیون زیبا در حصار باغ ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. حتی می تواند به عنوان محلی برای نگهداری گل ها و گیاهان گلدانی باشد.

ویژگی های سیم خاردار

سیم خاردار مقاومت بسیار خوبی در برابر شرایط جوی گوناگون دارد. سیم خاردار با روکش گالوانیزه گرم تولید شده است که در برابر تغییرات آب و هوایی واکنشی از خود نشان نمی دهد. آب، رطوبت و همچنین سرما و گرما هیچ تاثیری بر روی سیم خاردار ندارد و می توان به راحتی آن را در سخت ترین شرایط آب و هوایی استفاده نمود.

سیم خاردار می تواند یک عامل بازدارنده محسوب شود. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم نفوذ به سیم خاردار بسیار مشکل است و ممکن است آسیب هایی را به فرد متجاوز وارد کند.

انواع سیم خاردار (1) (1)

راهنمای خرید سیم خاردار

در هنگام خرید سیم خاردار ابتدا باید نوع مصرف و کاربرد آن توجه کنید. همانطور که می دانید سیم خاردار به دو صورت خطی و حلقوی وجود دارد. هر یک دارای کاربردها و قیمت های مختلف هستند. سیم خاردار نوع خطی وزن و ضخامت متفاوتی دارد و معمولا در بسته های 15 تا 25 کیلوگرمی به فروش می رسد. این نوع سیم ها دارای مقاومت بالایی هستند و به سرعت نصب می شوند. 

سیم خاردار های نوع حلقوی دارای قطرهایی به اندازه های 60 و 90 سانتی متر است و در دو نوع سوزنی و تبری در بازار عرضه می شود. حصار سیم بهترین و با کیفیت ترین سیم های خاردار را تولید و ارائه کرده است.

در نصب سیم خاردار باید نکات ایمنی را به طور کامل رعایت کنید. سیم خاردار به دلیل خارهای تیزی که بر روی خود دارد ممکن است آسیب های را به شما وارد کند. اگر در نصب سیم خاردار مهارت ندارید حتما باید این کار را به دست افراد کاردان بسپارید.

نحوه نصب سیم خاردار

از سیم خاردار برای افزایش حفاظت و برقراری امنیت در منطقه مورد نظر استفاده می شود. با استفاده از این نوع حصارها، هیچ حیوان و یا فرد ناآشنایی توانایی ورود به منطقه تعیین شده را نخواهد داشت. همانطور که گفته شد، انواع سیم خاردار دارای ویژگی های مختلف هستند. قیمت انواع سیم خاردار با توجه به نحوه نصب، اندازه، مکان مورد استفاده و نوع آن متغیر است. 

در هنگام نصب این محصول نکات ایمنی را رعایت کنید و از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنید. مکان هایی را که قرار است در آن ها از سیم خاردار استفاده شود، علامت گذاری کنید و سپس نقشه نصب آن را بکشید.

از جمله مهم ترین مواردی که در هنگام نصب سیم خاردار مورد توجه قرار می گیرند، نحوه تهیه و ساختن بست محکم است. نصب سیم را از انتهای فنس شروع کنید و تا ارتفاع مشخص ادامه دهید. مقاومت و میزان انعطاف پذیری فنس از جمله مواردی هستند که در هنگام انتخاب میله مورد توجه قرار می گیرند.

توجه داشته باشید که در زمان نصب سیم خاردار نیازی به هیچ گونه کششی نیست. خارهای سیم میان سیم ها به صورت ثابت قرار می گیرند و هیچ گونه تحرکی ندارند. بهتر است از سیم خاردارهایی استفاده شود که دارای پوشش روی هستند. پوشش روی مانع از زنگ زدگی می شود.

قیمت و خرید سیم خاردار

قیمت فروش سیم خاردار با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. لیست قیمت سیم خاردار با توجه به عوامل مختلف مانند ضخامت مفتول، ضخامت خار، نوع خار و نوع سیم مشخص می شود. در هنگام خرید این محصول به کاربرد آن توجه کنید تا بهترین انتخاب را با کمترین هزینه پرداختی داشته باشید. 

در قیمت سیم خاردار نوع آن تاثیر زیادی دارد و بستگی دارد که شما چه نوع سیم خاردار  را احتیاج داشته باشید. برخی از سیم خاردارها با توجه به ویژگی های خود و بخصوص آلیاژ بسیار با کیفیتی که در ساخت خود بهره برده اند از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند. از دیگر عواملی که بر روی قیمت سیم خاردار تاثیر گذار است مقاومت آن در برابر فرسایش و زنگ زدگی است. برخی از سیم خاردار ها وجود دارند که مدت زمان فرسایش و زنگ زدن آنها طولانی است که از این رو قیمت بالاتری نیز دارند.

سیم خاردارهای نوع خطی نسبت به انواع سیم های دیگر دارای قیمت خرید و فروش بسیار پایینی است. سیم خاردار های تبری با قیمت بالاتری به فروش می رسند. همچنین سیم هایی که از جنس گالوانیزه هستند نیز با قیمت بالاتری به فروش می رسند. 

شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز سیم خاردار با برند حصارسیم در ارتباط باشید.

برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را تکمیل کنید.

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

سوالات متداول

سیم خاردار نوعی ابزار ایمنی است که از فولاد سخت ساخته شده است. از این نوع سیم به عنوان یک حفاظ امنیتی در مناطق مسکونی و غیرمسکونی استفاده می شود.

سیم خاردار در دو نوع خطی و حلقوی وجود دارد که هریک دارای قیمت ها و کاربردهای مختلف هستند.

سیم خاردار با توجه به عوامل مختلف مانند ضخامت مفتول، نوع سیم مورد استفاده و نوع خار و ضخامت آن متفاوت است. 

هنوز نظری وجود ندارد اولین نفر باشید


وارد کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *